Blog

Działanie pod wpływem radości

Moja żona Maria z wielką pasją słuchała ostatnio nagrań Bashara, pewnej cudownej istoty channelowanej przez Darryla Ankę. Przyznaję, że przesłania przekazywane przez niego ze mną również rezonują i przypominają mi nieco bezkompromisowe nauki Kursu Cudów, choć przekazywane są z większym poczuciem humoru i z dużą dozą lekkości. Po polsku dostępnych jest niewiele nagrań i nie będziemy mieli raczej czasu na ich tłumaczenie. Przetłumaczyliśmy jednak główną formułę (patrz niżej) do znudzenia powtarzaną przez Bashara na warsztatach. Formuła ta – jeśli zostaje wcielona w życie – prowadzi do spełnionego życia w stanie przepływu i obfitości na wszystkich poziomach. Głównym jej założeniem jest życie pod wpływem radości bez oczekiwania rezultatu. Oto tłumaczenie:

FORMUŁA:

1. Działaj pod wpływem radości oraz pasji i rób to, co jest dla ciebie w danej chwili najbardziej ekscytujące. Działaj w ten sposób w każdej chwili, kiedy tylko możesz.
2. Działaj w ten sposób najlepiej, jak potrafisz, posuwając się tak daleko, jak jesteś w stanie, aż do punktu, w którym dalej pójść się nie da.
3. Działaj pod wpływem tego, co cię ekscytuje/co jest twoją pasją bez jakiegokolwiek nalegania, czynienia założeń lub oczekiwania co do tego, jaki powinien być rezultat.
4. Bez względu na okoliczności postanów pozostać w pozytywnym stanie umysłu.
5. Stale badaj swój system przekonań. Uwalniaj i zastępuj przekonania, których nie chcesz: przekonania oparte na lęku oraz te, które są niezgodne z wizją tego, kim chcesz być.

Ci z Was, którzy podążali lub podążają ścieżką Drogi Mistrzostwa, prawdopodobnie zauważą, że podobnych wskazówek można doczytać się w przekazach Drogi (patrz np. lekcja 4 Drogi Serca, czy podstawowe założenia Radykalnego Wglądu). Choć jeszcze niedawno nie znaliśmy z Marią powyższej formuły, to mogę powiedzieć, że od kilku lat spontanicznie podążamy w nakreślonym przez nią kierunku i obserwujemy, jak wiele z tego powodu  zmieniło się w naszym życiu. W skrócie powiem tak: gdy tylko działamy pod wpływem radości i natchnienia, czyli innymi słowy – inspiracji naszego prawdziwego „Ja” – nasze życie toczy się lekko i bez wysiłku. Kiedy tylko pojawia się zmaganie, wiemy od razu, że albo zamiast radości wybraliśmy jakiś zestaw nieświadomych przekonań, albo trzymaliśmy się w swoich umysłach jakiegoś rezultatu. Przyglądamy się wówczas z ciekawością przekonaniom, które postawiliśmy na drodze do swojego spełnienia i pozwalamy im odejść.

Maria przetłumaczyła też główne założenia będące istotą nauk Bashara. Choć nie są one głównym tematem, jaki chciałem poruszyć w tym wpisie, to przekazuje jej poniżej. Może kogoś z Was zainspirują:

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

1. Jesteś niefizyczną świadomością, która doświadcza fizycznej rzeczywistości.
2. Znalazłeś się tu na Ziemi w tym czasie, ponieważ taka była twoja decyzja. Zostałeś stworzony na podobieństwo Stwórcy. Istotą twego istnienia jest bezwarunkowa miłość, a doświadczanie ekstazy jest twoim przyrodzonym prawem.
3. Najwyższym celem twego życia jest być sobą najlepiej jak potrafisz i przeżywać każdą chwilę w tak pełny sposób, jak tylko to możliwe.
4. Zawsze posiadasz wolną wolę oraz wolność wyboru.
5. Możesz doświadczyć wszystkiego, co jesteś sobie w stanie wyobrazić, jeśli pozostaje to w zgodzie z motywem przewodnim twego życia.
6. Przyciągasz do swego życia doświadczenia poprzez interakcje pomiędzy twymi najsilniejszymi przekonaniami, emocjami i działaniami.
7. To, co cię ekscytuje, jest fizycznym tłumaczeniem wibracyjnego rezonansu, będącego przejawem twej prawdziwej, źródłowej, naturalnej istoty. Podążaj za tym, co cię ekscytuje!
8. Twym naturalnym stanem jest obfitość, a twe wybory są zawsze wspierane przez Stworzenie.
9. Tak naprawdę w Stworzeniu istnieje tylko jeden moment. Wszystko, czego doświadczasz, to ta sama chwila postrzegana z różnych punktów widzenia.
10. Przeszłość i przyszłość tworzysz z chwili tu i teraz.
11. Jesteś wieczną Istotą i podczas, gdy możesz zmieniać swą formę, to twoja świadomość nie może przestać istnieć.
12. Wszystko, czego doświadczasz, to różne aspekty ciebie samego.
13. Jesteś tak bezwarunkowo kochany przez Stworzenie, że możesz nawet postanowić, by wierzyć, że nie jesteś kochany.